MENÜ

FİRMA SERTİFİKALARI

+90-216 577 11 70 info@wimar.com.tr

Hizmetlerimiz

Muayene Hizmetleri

Türbin teslim alma veya denetçi ihtiyaçlarında iple erişim veya platform yöntemiyle eğitimli personellerimiz tarafından analiz edilmekte, detaylı olarak raporlanmakta ve sunulmaktadır. Kanatlar, Nose cone ve Nacelle dahil olmak üzere tüm kompozit yapıları kapsayan detaylı hizmet verilmektedir.

Türbin kanatlarındaki iletken ve reseptörlerin iletkenlik değerleri EN61400 standardına göre uygunluğu kontrol edilerek rapor olarak sunulmaktadır. Talep edidiğinde gerekli onarımlar gerçekleştirilerek yine rapor ile sunulmaktadır.

Temizlik Hizmetleri

Kanatlarda, kule ve nacelle’de oluşan yağlanma ve çeşitli kirlenmeler yerde veya türbin üzerindeyken uygun kimyasallar ile temizlenmektedir. Görsel kirlilik dışında kanat balansının bozularak uzun vadede yatak hasarlanmalarına ve hatta dişli kutusu arızalarına sebep olması önlenir.

Ayrıca kompozit malzemelerde oluşacak yağlanmalar elektrik iletkenliklerini arttırarak yıldırım hasarlarının artmasına sebep olur ve bu da emreamadeliği düşürmektedir. Yağ arındırma işlemleri ile elektrik iletkenliği düşürülmektedir.

İyileştirme Faaliyetleri

Türbinlerde ihtiyaç duyulan iyileştirme, montaj ve mühendislik uygulamaları iple erişim veya platform ile yapılmaktadır.

Kompozit İmalatı

İyileştirmelerde kullanılacak epoxy veya polyester kompozit uygulamalar için mühendislik, dizayn ve imalat yapılarak sonrasında sertifikalı uzman personeller ile montaj hizmetleri verilmektedir.

Hasar Onarımları

Kontroller sonrası uygun tamir metodu belirlenerek türbin üreticisinin onayladığı yöntemler ile yine akredite olmuş materyaller kullanılarak onarım uygulaması yapılmaktadır. Hasarın yeri ve konumuna uygun yöntemler kullanılarak yapılan uygulama sonrası sunulan detaylı raporlar, uygulama öncesi ve sonrası görseller ile desteklenmektedir.